Edukacja wczesnoszkolna - OTOP

 Materiały dla edukacji wczesnoszkolnej

Wieloletnie doświadczenie współpracy z nauczycielami skłoniło nas do uwzględnienia potrzeb najmłodszych w zakresie edukacji przyrodniczej – dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Oferta edukacyjna dla tej grupy adresatów jest bowiem uboższa, a nauczyciele są zmuszeni dostosowywać dostępne materiały do możliwości percepcyjnych i poziomu wiedzy najmłodszych dzieci.

Jednym z elementów edukacji dla najmłodszych jest portal edukacyjny OTOP Junior obecnie w przebudowie) z ofertą gier, kolorowanek, puzzli i quizów, ułatwiających najmłodszym poznawanie świata ptaków poprzez zabawę.

Materiały programu dostosowane do potrzeb nauczania wczesnoszkolnego obejmują:


“Ptaki w edukacji wczesnoszkolnej”
Scenariusze zajęć dla klas I-III szkoły podstawowej.
Autorzy: E. Jaworska, E. Pytlak. Ilustracje: T. Cofta, M. Langman. Redakcja: H. Rachwald

Scenariusze są propozycją włączenia zagadnień dotyczących ptaków i ochrony przyrody  w różne bloki tematyczne realizowane na lekcjach w ramach nauczania wczesnoszkolnego. Ptaki są w nich ciekawym kontekstem dla wdrażania różnorodnych treści nauczania oraz działań w zakresie edukacji przyrodniczej, ale także polonistycznej, matematycznej, plastycznej i technicznej, społecznej, języka obcego oraz zajęć komputerowych.Scenariusze zawierają liczne karty pracy ucznia oraz kolorowe ryciny ptaków do prezentacji na lekcji.

 


“Ptasie Zabawy”
Autor: A. Marczewski. Ilustracje: K. Goworek, Redakcja: Katarzyna Groblewska

Broszura zawierająca zabawy i teksty dla najmłodszych do wykorzystania w pracy nauczyciela, ale także do wspólnej zabawy dzieci młodszych i rodziców. Młody czytelnik znajdzie tu propozycje zarówno do samodzielnej realizacji, jak i takie, które zachęcają do działania w grupie. Coś dla siebie znajdą amatorzy ruchu na świeżym powietrzu, młodzi eksperymentatorzy, czy wielbiciele zabaw manualnych, rebusów i krzyżówek. Broszura, poprzez różnorodne formy zabaw, przybliża dzieciom ptaki, rozbudza ciekawość świata i zachęca do troski o piękno przyrody.

POBIERZ PUBLIKACJE - PDF

CD „Ptaki i ich siedliska”

Foliogramy

CD „Ptaki i ich siedliska” oraz foliogramy są także częścią pakietu dla dzieci starszych i młodzieży. Ich opis można znaleźć tutaj

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl