Europejskie Dni Ptaków - OTOP

EUROPEJSKIE DNI PTAKÓW 2023

Nadejście jesieni to czasem wytchnienie po intensywnych letnich miesiącach. Wracamy z urlopów, często wypracowujemy zupełnie nową rutynę i powoli zaszywamy się w domowym zaciszu. Jednak miłośnikom ptaków na myśl od razu przychodzi też pewne jesienne święto czyli Europejskie Dni Ptaków. Zapytania o szczegóły tego wydarzenia otrzymujemy już od połowy sierpnia!

W tym roku EDP 2023 przypada w weekend 30 września – 1 października. Grupy szkolne i przedszkolne zapraszamy do udziału już w piątek 29 września!

Jak co roku będziemy się spotykać aby wspólnie liczyć ptaki, dzielić swoją pasją z innymi oraz pogłębiać wiedzę o krajowej (i nie tylko) ornitofaunie. Niektórzy biorą udział w obchodach już od lat, dla innych będzie to pierwszy kontakt z tego typu wydarzeniem. Jedno jest pewne – będziemy się świetnie bawić!

Grzywacz Fot. Cezary Korkosz

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków po raz kolejny ma zaszczyt koordynować obchody tego święta. Zachęcamy Was do włączenia się w organizację wydarzenia! Pokazy filmów, prelekcje, wycieczki, spacery, pikniki to tylko garstka pomysłów co możecie zorganizować. Zaproście znajomych, sąsiadów czy przyjaciół do wspólnego wyjścia w teren!

Formularz zgłoszeniowy Waszego wydarzenia znajdziecie TUTAJ

Na organizatorach spoczywa oczywiście obowiązek zgłoszenia wydarzenia. Ponadto już w niedzielę 1 października do godziny 15:00 powinniście przesłać nam >Szybki Raport< (bez paniki, wypełnienie zajmie Wam max. 5 minut), a do 8 października przesłać nam >Elektroniczną Kartę Obserwacji<. W razie potrzeby możecie skorzystać z Poradnika OTOPrzewodnika oraz Ciekawostek o ptakach, a także z gotowego do uzupełnienia plakatu EDP, oraz kilku innych dokumentów ułatwiających organizację. Oczywiście możecie również liczyć ptaki samodzielnie, bez potrzeby organizowania wydarzenia. Wtedy należy wypełnić jedynie kartę obserwacji i szybki raport.

Lista zgłaszanych przez Was wydarzeń będzie na bieżąco aktualizowana.

Do zobaczenia w terenie!

Grzywacz Fot. Cezary Korkosz

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl