Rozwój gospodarczy jest podstawą rozwoju krajów i społeczności. Poprzez dialog i współpracę z firmami OTOP dąży do wypracowywania wspólnych rozwiązań pozwalających na połączenie potrzeb gospodarczych z potrzebami środowiska naturalnego. Współpracujemy z firmami, które chcą realnie oceniać swój wpływ na środowisko naturalne, a także są gotowe do podejmowania kroków, aby minimalizować i eliminować negatywne aspekty tego wpływu.

Poprzez współpracę z biznesem OTOP chce wykorzystywać potencjał ludzki firm (pracowników, partnerów handlowych, klientów), aby poszerzać społeczną świadomość w zakresie ochrony przyrody.

Zapraszamy do współpracy firmy, które chcą realnie włączyć się w misję ochrony przyrody poprzez wsparcie działań i programów realizowanych przez OTOP.

Każdy partner biznesowy i model współpracy traktowane są indywidualnie zarówno na etapie rozmów wstępnych jak i realizacji umów. OTOP, jako niezależna, transparentna organizacja ekologiczna podkreśla, że wspieranie OTOP:

  • powinno być traktowane przez potencjalnych partnerów biznesowych, jako relacja łącząca równorzędne podmioty
  • nie może być w żadnym wypadku traktowane jako działania zastępcze realizowana zamiast realnych działań na rzecz ograniczania negatywnego wpływu na środowisko naturalne
  • powinno stanowić jeden z elementów składających się na całokształt strategii ochrony środowiska firm
  • nie może stanowić wyłącznej podstawy do określenia firmy jako przyjaznej środowisku a także nie może być wyłączną podstawą do używania stwierdzeń typu: firma chroni środowisko naturalne, firma przyjazna środowisku itp

Fot. Cezary Korkosz

Fot. Cezary Korkosz

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl