W ramach projektu „Aktywna ochrona kraski na Równinie Kurpiowskiej” zapraszamy na dwudniowe warsztaty poświęcone ochronie kraski, które odbędą się w dniach 9-10 kwietnia br. w hotelu Arkadia przy ul. Radzymińskiej 182 w Warszawie.
Warsztaty będą podzielone na dwie części:
Międzynarodowe Warsztaty Najlepszych Praktyk dotyczyć będą wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi krajami w zakresie skuteczności metod ochrony kraski. Uczestniczyć w nich będą goście z 13 krajów Europy. Językiem obowiązującym będzie język angielski. W załączeniu przesyłamy zaproszenie na to wydarzenie.
Zaproszenie i ramowy program warsztatów międzynarodowych
Krajowe Warsztaty inicjujące opracowanie Krajowego Planu Ochrony Kraski mają za zadanie omówienie aktualnego stanu populacji, zagrożeń i kierunków ochrony tego gatunku w Polsce. Ich celem jest przygotowanie wstępnego zarysu Projektu Planu Ochrony.
Ramowy program warsztatów krajowych
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w obu częściach warsztatów. OTOP pokryje koszty uczestnictwa zarejestrowanych gości w obu spotkaniach (koszty przejazdów i wyżywienia). Uczestnikom obu części warsztatów (międzynarodowych i krajowych) zapewniamy również nocleg z 9/10 kwietnia 2014 r.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu Ogólnopolskieg Towarzystwa Ochrony Ptaków „Aktywna ochrona kraski na Równinie Kurpiowskiej” nr POIS.05.01.00-00-344/10, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Celem projektu jest zachowanie populacji kraski, w głównym rejonie jej występowania w Polsce tj. na Równinie Kurpiowskiej, na obszarze trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Dodatkowe informacje: www.ochronakraski.pl
Zdjęcie: Cezary Korkosz