Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu organizowanego w ramach projektu „Bliżej natury”.  Wybór grup, których zaangażowanie w prowadzenie lokalnych kampanii edukacyjnych o obszarach Natura 2000 uznano za największe, był bardzo trudny. Zgodnie z warunkami projektu mogliśmy nagrodzić dwadzieścia trzy grupy; trzem przyznano I, II i III miejsce, kolejnym dwudziestu wyróżnienia. Jednak grup, które można by wyróżnić było o wiele więcej. Wszystkim dziękujemy.

Przy ocenie przeprowadzonych w ramach projektu kampanii edukacyjnych o obszarach Natura 2000 były brane pod uwagę następujące elementy:

  1.   Liczba odbiorców projektu
  2.   Liczba i jakość działań dodatkowych, których realizacji podjęła się grupa.
  3.   Forma przedstawienia sprawozdania ze zrealizowanych działań

Trzema pierwszymi nagrodami uhonorowano:

I miejsce:
Grupę prowadzoną przez animatora Jarosława Mydlaka
obszar Natura 2000: Dolina Dolnego Bugu i Ostoja Nadbużańska.
Nagrodą był udział w warsztatach terenowych, które odbyły się w grudniu  w parku narodowym Ujście Warty.

Galeria zdjęć

II miejsce
Grupa prowadzona przez animatorkę  Annę  Bęben
obszar Natura 2000: Załęczański Łuk Warty .
Nagrodą były lornetki.

Grupa nakręciła film o swoim obszarze, w którym członkowie grupy prezentują walory przyrodnicze tego terenu.

III miejsce
Grupa prowadzona przez animatorkę  Ewę Belczyk-Korwek
obszar Natura 2000: Puszcza Borecka
Nagrodą były plecaki dla 11 osób

Poniżej lista 20 grup, którym przyznane zostały wyróżnienie

Są to grupy prowadzone przez animatorów:

  1. Jakuba Pełkę obszar Natura 2000: Gorce
  2. Barbarę Nowak obszar Natura 2000: Puszcza NiepołomickaFilm przygotowany przez grupę projektową Barbary Nowak
  3. Beatę Beyer obszar Natura 2000: Jezioro Oświn
  4. Dawida Kilona obszar Natura 2000: Dolina Środkowej Noteci i Kanału Bydgoskiego
  5. Dorotę Mróz obszar Natura 2000: Beskid Niski, Rymanów, Ostoja Jaśliska
  6. Jolantę Pozorską-Cuppę obszar Natura 2000: Wielkie Sandr Brdy
  7. Justynę Piskorz – Umylańską  obszar Natura 2000: Dolina Sieniochy
  8. Elżbietę Wysokińską  obszar Natura 2000: Murawy Pasłęckie: Opowieści o pasłęckich murawach (pdf)
  9. Marię Dąbrowską obszar Natura 2000: Ostoja Warmińska
  10. Magdalenę Ludwiczak obszar Natura 2000: Łąki nad Wojkówką oraz Wisłok
  11. Bożenę Płuciennicką obszar Natura 2000: Bagno w Korzonku
  12. Edytę Rutkowską – Ferchichi obszar Natura 2000: Ostoja Kozienicka
  13. Annę Samsonowicz- Słotę  obszar Natura 2000: Beskid Niski
  14. Pawła Siwego  obszar Natura 2000: Bagno Bruch koło Pyrzowic
  15. Zofię Pietrykę  obszar Natura 2000: Dolina Baryczy
  16. Katarzynę  Ogonowską obszar Natura 2000: Pradolina Warszawsko-Berlińska
  17. Justynę Walentę – Mazurkiewicz obszar Natura 2000: Ostoja Olsztyńsko-Mirowska
  18. Katarzynę Targosz obszar Natura 2000: Babia Góra, Górna Skawa, Cedron, Na Policy, Polica
  19. Michała Bunkiewicza obszar Natura 2000: Łęgi Odrzańskie
  20. Krystynę  Zwarycz obszar Natura 2000: SOO Sikórz

Dołącz do newslettera OTOP

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl