Zielona wstążeczka – na znak protestu przeciwko niszczeniu Doliny Rospudy
31 lipca 2007
Doradcy Naukowi nad Biebrzą
27 sierpnia 2007
Pokaż wszystkie
Medialny sukces 1-szej wizyty Doradców Naukowych

Zainteresowanie mediów 1–szą wizytą Doradców Naukowych projektu LIFE-wodniczka przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów spotkania. Przez 4 dni (26 – 30 czerwca) Międzynarodowa Grupa Doradców składająca się ze specjalistów różnych dziedzin, nominowanych przez Komitet Sterujący, oceniała postępy w realizowaniu celów projektu w jego pomorskich lokalizacjach. Stało się to wyśmienitą okazja do promocji potrzeby ochrony wodniczki nie tylko wśród lokalnej społeczności.

LIFE-wodniczka

Zdecydowanie największą inicjatywę w tym temacie wykazał nasz niemiecki partner Förderverein Naturschutz im Peenetal e.v. organizując konferencję prasową w miejscowości Anklam, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych mediów m.in. czasopism „Ostee Zeitung” i „Ostvorpommen” jak również radia NDR.

LIFE-wodniczka

Po konferencji, w trakcie wizyty w terenie, dziennikarze wraz z Grupą Doradców mieli możliwość naocznego przekonania się na czym polega odtwarzanie siedliska wodniczki na obszarze na którym niegdyś występowała bardzo licznie.

LIFE-wodniczka

Pomorskie lokalizacje naszego projektu przyciągnęły uwagę filmowców. Nad Miedwiem spotkaliśmy się z ekipą reporterów z zachodniopomorskiego oddziału TVP3 co zaowocowało reportażem w kurierze wieczornym jeszcze tego samego dnia.

LIFE-wodniczka

Jednak zdecydowanie największym wydarzeniem okazała się wizyta na Zajęczych Łęgach ekipy telewizji TVN kręcącej materiał do wakacyjnego programu ”Projekt plaża”. Gwiazda programu Omenaa Mensah sprawiła, że męska część uczestników przez moment zapomniała o merytorycznych aspektach wizyty.

Dołącz do newslettera OTOP

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl