Stanowisko w sprawie planowanego zrzutu wód Wisły we Włocławku | Koalicja Ratujmy Rzeki

Rezerwat Beka powiększony o wody przybrzeżne Zatoki Puckiej i ujście Zagórskiej Strugi
24 maja 2018
Aquatic warbler translocation: 50 juveniles came to Lithuania
25 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
Stanowisko w sprawie planowanego zrzutu wód Wisły we Włocławku | Koalicja Ratujmy Rzeki

26 maja 2018 roku planowany jest zrzut wód na zaporze we Włocławku. Masy wody zaleją gniazda z jajami i pisklętami rybitwy rzecznej, rybitwy białoczelnej, sieweczki rzecznej i innych gatunków ptaków gniazdujących na wiślanych łachach. Ten niezgodny z prawem zrzut ma umożliwić stoczni rzecznej w Płocku spław barek do Gdańska – w środku okresu lęgowego!
Jako członkowie Koalicji Ratujmy Rzeki / Save the Rivers Coalition podjęliśmy interwencję w tej sprawie – wysłaliśmy pisma do odpowiednich instytucji.

Niemniej potrzebne jest wsparcie! Zachęcamy wszystkich do „bombardowania” mailami i pismami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy (kancelaria.bydgoszcz@rdos.gov.pl), Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie (warszawa@wody.gov.pl), Zarządu Zlewni we Włocławku (zz-wloclawek@wody.gov.pl), którzy są władni powstrzymać operatora zapory przed nielegalnym zrzutem. Być może maile i pisma kilkunastu, kilkudziesięciu czy większej liczby osób i organizacji będą w stanie zdziałać więcej!
Do dzieła!

Treść pisma wystosowanego przez OTOP

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl