Na ratunek ptakom – obóz na Malcie
16 marca 2011
Monitorujemy dzięcioła trójpalczastego
25 marca 2011
Pokaż wszystkie
Powitaj wiosnę ze Spring Alive!

Widziałeś bociana białego, jaskółkę dymówkę, jerzyka, kukułkę lub żołnę? Powiedz nam o tym, zarejestruj swoją obserwację na www.springalive.net. Szósta edycja międzynarodowej kampanii Spring Alive rusza w Polsce w pierwszą niedzielę kwietnia (3.04), a już teraz zapraszamy Cię na spacer w poszukiwaniu ptasich zwiastunów wiosny.

Informacje o wycieczkach organizowanych przez animatorów przyrodniczych OTOP znajdziesz na stronie głównej www.otop.org.pl na tydzień przed rozpoczęciem akcji. Sprawdź, kiedy odbędzie się wycieczka w Twojej okolicy lub zaproponuj własną trasę i wypełnij formularz zgłoszeniowy na przewodnika wycieczki. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 maja, na dwa tygodnie przed końcem polskiej edycji Spring Alive.

Interesujesz się fotografią? Obserwuj ptaki razem z nami, weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj wspaniałe nagrody. Aparaty fotograficzne Canon i albumy o ptakach wydawnictwa „Multico” czekają na Ciebie! Odwiedź stronę www.springalive.net i sprawdź szczegóły!

Jesteś nauczycielem? Przygotowaliśmy dla Ciebie bezpłatne materiały edukacyjne: plakaty, scenariusze zajęć lekcyjnych oraz prezentację multimedialną o tematyce Spring Alive. Scenariusze opracowane zostały w dwóch wersjach: dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjum. Jak zgłosić się po materiały? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dla nauczycieli, i odesłać do 04.04 br. na adres mailowy koordynatora Spring Alive w Polsce: anna.polotnicka@otop.org.pl.

Czy wiesz, że młode bociany mają szare dzioby i ciemniejsze, czarniawe nogi? A jerzyki prawie całe swoje życie spędzają w locie i potrafią wtedy nawet spać? Wskazówki jak rozpoznać gatunki ptaków obserwowane w Spring Alive, ciekawostki z ich życia, zdjecia oraz szczegółowe informacje na temat kampanii znajdziesz na www.springalive.net.

 

Na zdjęciu: Jaskółka dymówka- jeden z 5 “posłańców wiosny” międzynarodowej kampanii edukacyjnej Spring Alive (fot. Cezary Korkosz)

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl