Wysłuchanie publiczne…jednej strony
17 marca 2012
OTOP i Klub Podróży Horyzonty zapraszają na wiosenne wycieczki
20 marca 2012
Pokaż wszystkie
Wypatrujmy kolorowo znakowanych łabędzi

W imieniu Polskiej Grupy Badania Łabędzi zachęcamy do uważnego przyglądania się obserwowanym wiosną łabędziom krzykliwym i czarnodziobym (popularnie zwanym bewikami) i do zwracania szczególnej uwagi na osobniki z kolorowymi obrączkami.

Łabędź czarnodzioby z zieloną obrączką nożną, fot. J. Morkunas

W roku 2011 ekspedycja polskich ornitologów w składzie M. Wieloch, S. Czyż, T. Błaszczyk i G. Kiljan uczestniczyła w znakowaniu kolorowymi obrączkami nożnymi łabędzi krzykliwych i czarnodziobych na terenie Delty Peczory w Rosji. Obecnie w wielu miejscach w naszym kraju można oglądać stada obu gatunków, które zatrzymują się na odpoczynek podczas powrotu z zimowisk w Europie Zachodniej.

Mapa miejsc, gdzie dotychczas zostały stwierdzone łabędzie obrączkowane przez polską ekpię w Delcie Peczory

Wszelkie informacje na temat znakowanych łabędzi (najlepiej ze zdjęciami) zbiera Stacja Ornitologiczna Muzeum i Instytutu Zoologii PAN – wiadomość najłatwiej przekazać z pomocą specjalnego formularza. W imieniu Polskiej Grupy Badania Łabędzi bardzo dziękujemy i informujemy, że wszystkie obserwacje łabędzi oraz innych ptaków spotykanych podczas wizyt w terenie można rejestrować na prowadzonym przez OTOP portalu www.awibaza.pl

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl