Polska prezydencja szansą dla europejskiej przyrody
1 lipca 2011
Nurzyk i Kania na Karsiborskiej Kępie
6 lipca 2011
Pokaż wszystkie
Koniec sezonu MPPL

Coraz więcej obserwacji stadek migrujących siewek świadczy o zbliżającym się końcu sezonu lęgowego. 1 lipca upłynął termin przewidziany w metodyce MPPL na wykonanie drugiej – późnowiosennej kontroli.

Serdecznie dziękujemy obserwatorom, którzy zaangażowali się w liczenia w ramach MPPL w 2011 roku. Liczba zgłoszeń, którą mieliśmy przed sezonem przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – uczestnicy programu zadeklarowali policzenie ptaków na 800 powierzchniach próbnych. Mamy nadzieję, że wszystkim z powodzeniem udało się przeprowadzić kontrole i zachęcamy do jak najszybszego przesłania wypełnionych formularzy do koordynatorów regionalnych lub bezpośredniego do Sekretariatu OTOP w Markach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak też w tym roku dla uczestników MPPL przygotowany został konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród nich znajdzie się z pewnością lornetka o dziesięciokrotnym powiększeniu jednej z topowych marek oraz 10 egzemplarzy przewodnika do identyfikacji ptaków wydawnictwa Collins, uważanego powszechnie za najlepszą obecnie tego rodzaju pozycję na rynku europejskim. W konkursie wezmą udział wszyscy obserwatorzy, którzy wypełnione formularze odeślą do 5 sierpnia 2011. Niezależnie od wyników losowania każdy uczestnik MPPL otrzyma tradycyjną koszulkę programu.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl