Ptaki Karpat krążą w sieci
16 września 2011
Rekordowa ilość wodniczek na Mścichach
21 września 2011
Pokaż wszystkie
Walne Zebranie Członków OTOP 2011

Serdecznie zapraszamy na Walne Zebranie Członków OTOP, które odbędzie się 24-25 września w Serocku koło Warszawy. Będzie to znakomita okazja do wspólnego świętowania 20-lecia istnienia Towarzystwa.

Pobierz pełen program obrad WZC

Rejestracja uczestników rozpocznie się w sobotę, 24 września,  o godzinie 9, natomiast początek głównej części obrad przewidziany jest na godzinę 10. O 10.30 zapraszamy na prezentację poświęconą projektowi ochrony wodniczki – najważniejszemu w ostatnich latach projektowi dotyczącemu czynnej ochrony ptaków i ich siedlisk. Podczas WZC jego uczestnicy wybiorą również Prezesa Zarządu OTOP, który będzie kierował jego pracami przez najbliższe 3 lata.

Przez cały dzień będzie można głosować w plebiscycie na najciekawszy projekt realizowany przez OTOP. Wśród uczestników zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody: lornetka Opticron Vega 8 x 25, nagrody książkowe („Ostoje ptaków o znaczeniu międzynarodowym w Polsce” i „Monitoring ptaków lęgowych. Poradnik metodyczny dotyczący gatunków chronionych Dyrektywą Ptasią”) oraz torby OTOP. Dla wszystkich przybyłych na WZC przygotowano również praktyczny upominek, przydatny podczas jesiennych i zimowych wypraw na ptaki.

W niedzielę, 25 września, zachęcamy do udziału w wycieczce wokół Zalewu Zegrzyńskiego połączonej z obserwacjami ptaków. W tym okresie trwa już wielka jesienna migracja, stąd można się spodziewać spotkania z wieloma interesującymi gatunkami.

Dojazd na miejsce

Dla niezmotoryzowanych uczestników WZC przygotowano dojazd autokarami z centrum Warszawy. Będą one odjeżdżać z parkingu przy ul. Emilii Plater (przy Pałacu Kultury i Nauki) w sobotę w godzinach: 7.45, 8.00 i 8.15. W to samo miejsce będą docierać autokary powrotne, które z miejsca obrad będą odjeżdżać o 18.30, 20.00 i 22.00.

W niedzielę z tego samego parkingu w Warszawie o 7.00 będzie ruszał autokar dla osób zainteresowanych udziałem w wycieczce dookoła Zalewu Zegrzyńskiego. O 8.00 zatrzyma się na parkingu przy ul. Wyzwolenia 83 w Serocku, gdzie będą mogły dołączyć osoby zostające w tym mieście na nocleg oraz osoby dojeżdżające .  Trasa wycieczki obejmuje dolinę Bugu w Popowie Kościelnym, zaporę w Dębem, Białobrzegi, Rynię i Nieporęt. Przewidywany czas trwania wycieczki: 5 h. Powrót do Warszawy przez Serock.

Dodatkowych informacji na temat WZC OTOP udziela:

Anna Połotnicka: anna.polotnicka(at)otop.org.pl, 22 762 82 05 wew. 900

Poniżej mapa z zaznaczoną lokalizacją Centrum Konferencyjnego Instytutu Rozwoju Biznesu, w którym będzie się odbywało WZC OTOP.

Wyświetl większą mapę

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl