Do programu można zgłosić się w każdym momencie.

Zainteresowane osoby proszone są o pobranie formularza zgłoszenia i, po zapoznaniu się z zasadami współpracy z koordynatorem, wypełnienie go i odesłanie na adres koordynatora projektu w Pomorskim Biurze OTOP.

e-mail: hanna.rachwald(at)otop.org.pl

adres korespondencyjny: Pomorskie Biuro OTOP, ul. Lipowa 4, 84-230 Rumia.

W realizacji programu pomóc mogą wolontariusze OTOP zajmujący się edukacją. Kontakt do wolontariuszy z Państwa regionu, można uzyskać pod adresem e-mail: elzbieta.okolow(at)otop.org.pl

Jak dotąd ponad 1500 nauczycieli i instruktorów edukacji przyrodniczej zgłosiło chęć udziału w programie oraz otrzymało materiały.

Zgodę na umieszczenie swoich danych na internetowej liście uczestników programu przekazało nam znacznie mniej. Zachęcamy do tego innych! Informacja ta ułatwi Państwu wzajemne kontakty i wymianę doświadczeń. Zainteresowanym, a jeszcze nie zaangażowanym nauczycielom pozwoli zapoznać się z materiałami być może w miejscu zamieszkania lub w najbliższej okolicy. Zakładamy, że internetowa lista uczestników programu będzie się rozwijała.

 


 

Lista realizatorów programu:            

Województwo dolnośląskie
Monika Dzitkowska, Przedszkole Niepubliczne „Bajka” we Wrocławiu
Anna Kogut, PSP Nr 5 i Gimnazjum Nr 2, Boguszów-Gorce
Beata Szlezynger-Hayatli, Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Wałbrzychu
Beata Walkowiak, „Eko-Dwójka”, Szkoła Podstawowa Nr 2, Milicz
Ewa Wiewiórowska, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6, Boguszów-Gorce
Renata Wojciechowska, Gimnazjum, Syców
Michał Wolny, Powiatowy Zespół Szkół, Oborniki Śląskie
Elżbieta Zdunek, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. J. Kilińskiego w Oleśnicy

Województwo kujawsko-pomorskie
Emilia Bykowska, Zespół Szkół w Kłobi, 87-890 Lubraniec
Ewa Lewandowska-Szulc, Gimnazjum Nr 2 w Toruniu
Magdalena Musiałowska, Szkoła Podstawowa Nr 1, 88-153 Kruszwica
Lidia Pomianowska, Zespół Szkół Nr 1, 88-133 Dąbrowa Biskupia
Marian Rutkowski, Publiczne Gimnazjum w Zbójnie

Województwo lubelskie
Iwona Badura, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Potoku Wielkim
Ewa Bida, ZSO Nr 3 z Oddziałami Integracyjnym w Chełmie
Przemysław Dzida, Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka, Lublin
Dorota Gajda, XXI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie
Renata Grzegorczyk, V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie
Zofia Kotwica, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radzyniu Podlaskim
Elżbieta Kuchta, Szkoła Podstawowa w Poniatowej
Marta Mazurek, Szkoła Podstawowa w Rogowie, 24-313 Wilków
Magdalena Polek, Szkoła Podstawowa w Poniatowej
Renata Skierska, Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej, Tyszowce
Irena Waszczuk, Szkoła Podstawowa Nr 22, 20-637 Lublin
Edyta Wójcik, Świetlica Środowiskowa Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, 21-345 Borki
Anna Zakostowicz, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Piasecznie

Województwo lubuskie
Krystyna Kaleta, Zespół Kształcenia Specjalnego Nr 1, Gorzów Wielkopolski
Ewa Krauze-Michalska, Szkoła Podstawowa Nr 1, Żary
Zygmunt Olszewski, Zespół Szkół w Ciosańcu, Sława
Jan Ryszawy, Szprotawski Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Birkut”, Szprotawa
Izabela Żemojtel, Szkoła Podstawowa Nr 1, Żary
Ewa Żemojtel-Soszka, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lubsko

Województwo łódzkie
Jolanta Boryca, Przedszkole Miejskie nr 231 w Łodzi
Beata Skalska, Szkoła Podstawowa Nr 182 w Łodzi
Bożena Wolniak, Szkoła Podstawowa Nr 30, 91-885 Łódź
Krzysztof Wysocki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, 99-400 Łowicz
Małgorzata Włodarczyk, Szkoła Podstawowa Nr 10, 98-200 Sieradz
Barbara Zaradzka, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego „Edukacja” w Łodzi

Województwo małopolskie
Bogusława Chamielec, Zespół Szkół w Kobylu, 32-720 Nowy Wiśnicz
Joanna Hajduk, Ojcowski Park Narodowy, Dział Edukacji
Izabela Klimek, Szkoła Podstawowa Nr 1, 32-340 Wolbrom
Dorota Wójcik-Zwydak, Szkoła Podstawowa Nr 2, 34-116 Spytkowice

Województwo mazowieckie
Urszula Ankiewicz – Szkoła Podstawowa w Nadbrzeżu, gmina Karczew
Urszula Ankiewicz – Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, gmina Celestynów
Władysława Dąbrowska, Szkoła Podstawowa Nr 209, 01-840 Warszawa
Hanna Główczyk Gminny Ośrodek Kultury CAL w Somiance, Somianka
Marianna Gumienna, Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich
Joanna Hawryluk, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, 08-300 Sokołów Podlaski
Barbara Karwowska, Gimnazjum w Zalesiu Górnym, 05-540 Zalesie Górne
Dorota Kurzawa, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzózie, 26-903 Głowaczów
Izabella Łysiak, Gimnazjum Nr 4, 02-569 Warszawa
Monika Manowska, Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie, Mazowiecki Oddział Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”, Wołomin
Lilla Niewiadomska, Gimnazjum Nr 6, 02-693 Warszawa
Justyna Niewolewska, Fundacja Nasza Ziemia
Ewa Rejnus, Przedszkole nr 84 „Promyk”, 04-714 Warszawa
Helena Romańska, Gimnazjum Publiczne, 08-307 Repki
Beata Siadkowska, Szkoła Podstawowa Nr 57, 02-536 Warszawa
Hanna Sosnowska, Gimnazjum Nr 4, 02-569 Warszawa
Anna Talik, Szkoła Podstawowa Nr 34, 00-380 Warszawa
Elżbieta Trzcińska, Gimnazjum Nr 4, 02-569 Warszawa
Karolina Węgrzecka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. J.M. Szancera, Warszawa
Natalia Wielechowska, Nadbużański Park Krajobrazowy
Aleksandra Wolska, Gimnazjum Nr 4, 02-569 Warszawa
Agnieszka Woźniak, Niepubliczne Przedszkole „Pod jabłonką”, Złotokłos
Michał Zapart, ZSZ Nr 3, 06-500 Mława

Województwo opolskie
Katarzyna Knaś, Publiczne Gimnazjum w Wilkowie
Jolanta Koj, Publiczna Szkoła Podstawowa, Staniszcze Małe – Spórok
Agnieszka Tańczuk, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu

Województwo podkarpackie
Lucyna Bąkowska, Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu
Edyta Broszko-Gontarz, Szkoła Podstawowa w Narolu
Anna Leputa, Zespół Szkół w Krempnej
Maria Osękowska, Publiczne Gimnazjum w Mchawie
Alicja Rożek-Gliniany, Zespół Szkół w Łazach
Elżbieta Tyburowska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nawsiu Brzosteckim
Anna Wołoszyn, Szkoła Podstawowa w Narolu
Małgorzata Wydra, Szkoła Podstawowa w Nowym Borku

Województwo podlaskie
Katarzyna Bielawska, Szkoła Podstawowa w Janówce, 16-300 Augustów
Teresa Kalinowska, Szkoła Podstawowa w Becejłach, 14-411 Szypliszki
Jolanta Łucznik-Kęcka, Gimnazjum, 16-503 Krasnopol

Województwo pomorskie
Janina Bartczak, Szkoła Podstawowa w Suchorzu
Dagmara Brzezińska, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kwidzynie
Justyna Dzierżak, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kwidzynie
Marzena Fenska-Rompa, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Gdańśku
Antonina Fryska, Gimnazjum Nr 8, Gdańsk
Anna Gębarowska, Zespół Szkół w Morzeszynie, 83-132 Morzeszyn
Zdzisława Głowienka, Szkołą Podstawowa Nr 14 w Gdańsku
Bogusława Kielar, Szkoła Podstawowa Nr 3, 83-000 Pruszcz Gdański
Urszula Kobelis, I Zespół STO, 80-308 Gdańsk
Rafał Magulski, Szkoła Podstawowa Nr 40 w Gdyni
Beata Maciąg, ZKPiG Nr 29 w SZOZnMiDz, 80-308 Gdańsk
Elżbieta Puszkarczuk, Zespół Szkół w Rzelistrzewie, 84-100 Puck
Beata Radziuk-Gajewska i Grażyna Pesta, Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie
Piotr Rynka, Katolicka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, 89-600 Chojnice
Daniel Sienkiewicz, Niezależny Krąg Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka”, Gdynia
Ewa Skierka, Gimnazjum w Staniszowie, 83-328 Sianowo
Katarzyna Skrzypkowska, Szkoła Podstawowa w Swarzewie, 84-100 Puck
Krzysztof Tuszkowski, Gimnazjum w Trąbkach Wielkich, 83-034 Trąbki Wielkie
Katarzyna Zęgota, Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących, 80-336 Gdańsk
Zofia Żdan, Gimnazjum nr 15, Gdańsk
Mariusz Żelechowski, Szkoła Podstawowa Nr 34 w Gdyni

Województwo śląskie
Katarzyna Bielec, Zespół Szkół Specjalnych nr 39, Zabrze
David French, Alternatywna Szkoła Podstawowa, Cieszyn
Łukasz Fuglewicz, Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach
Kamilla Fura, Gimnazjum Publiczne w Rudzińcu
Jadwiga Jagiełko, Szkoła Podstawowa, 43-246 Strumień
Małgorzata Pander, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Rybniku
Benedykt Urbańczyk, Zespół Szkół Specjalnych, Skoczów
Bronisława Seremak-Kos, Szkoła Podstawowa Nr 26, 43-300 Bielsko-Biała
Ilona Szymonowicz, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6 w Katowicach
Romuald Szyra, Szkola Podstawowa Nr 26, 43-300 Bielsko-Biała
Bożena Zyznawska, Gimnazjum Nr 5, 43-100 Tychy

Województwo świętokrzyskie
Jolanta Bętkowska, Szkoła Podstawowa w Rogowicach, 26-080 Mniów
Wiesława Cecot, Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Morawicy
Renata Młodawska, Szkoła Podstawowa w Sorbinie
Maria Paduszyńska, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kielcach

Województwo warmińsko-mazurskie
Joanna Altman, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Morągu
Ewa Belczyk-Korwek, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach
Beata Beyer, Gimnazjum Nr 1 w Srokowie
Sylwia Cytrynowicz, Szkoła Podstawowa w Żelaznej Górze, 14-500 Braniewo
Grażyna Drabik, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Morągu
Mirosława Gromacka, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa w Biesalu, 11-036 Gietrzwałd
Anna Gryczon, Szkoła Podstawowa w Żelaznej Górze, 14-500 Braniewo
Krystyna Kadylak, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Morągu
Elżbieta Kapusta, Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach
Beata Lewandowska, Szkoła Podstawowa w Żegotach, 11-106 Kiwity
Ewa Mazur, Gimnazjum w Wielbarku
Małgorzata Mierzyńska, Szkoła Podstawowa nr 2, Olsztyn
Jolanta Miłocka, Szkoła Podstawowa Nr 30, 10-699 Olsztyn
Maria Myhan, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzesinie, 11-042 Jankowo
Małgorzata Neugebauer, Szkoła Podstawowa Nr 30, 10-699 Olsztyn
Joanna Nowak, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Lidzbark Warmiński
Alina Ogulewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kłębowie, Lidzbark Warmiński
Anna Rutkowska, Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa w Lelkowie
Małgorzata Russek, Szkoła Podstawowa Nr 4, 19-300 Ełk
Maria M. Sarnowska, Szkoła Podstawowa Nr 30, 10-687 Olsztyn
Małgorzata Siejka-Masiuk, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Morągu
Jacek Szmalec, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie, Morąg
Jadwiga Szymkun, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowaw. w Szymanowie, Morąg
Elżbieta Witek-Pawlukojć, Szkoła Podstawowa Nr 7 im. J. Korczaka w Giżycku
Dorota Żachowska, Szkoła Podstawowa w Szylenach

Województwo wielkopolskie
Lidia Bielecka, Szkoła Podstawowa Nr 2, 62-100 Wągrowiec
Marta Bruchwalska, Szkoła Podstawowa Nr 1, 62-400 Ostrów Wielkopolski
Grażyna Chmielina, Prywatne Przedszkole Montessori „Casa dei bambini”, Poznań
Magdalena Danielewicz, Szkoła Podstawowa Nr 11, 62-400 Ostrów Wielkopolski
Marzena Fedorowicz, Gimnazjum im. Przyrodników Polskich w Budzisławiu Kościelnym
Agnieszka Fejfer-Trzaska, Szkoła Podstawowa w Szczodrzykowie, 62-035 Kórnik
Marlena Fortuniak, Szkoła Podstawowa, Długie Stare
Beata Hazubska, Zespół Szkół Specjalnych Nr 107, 60-523 Poznań
Teresa Jędrzejczak, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Swarzędzu
Beata Kuśnierek, Szkoła Podstawowa nr 9, 64-100 Leszno
Janusz Maliczak, Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów Wlkp., 64-130 Rydzyna
Ludomiła Nawrot, Szkoła Podstawowa Nr 11, 62-400 Ostrów Wielkopolski
Grzegorz Panek, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3, Poznań
Joanna Popardowska, Gimnazjum w Słodkowie, Słodków 21B
Małgorzata Redlich-Piechota, Zespół Szkół Specjalnych Nr 107, Poznań
Zofia Ubysz-Piasecka, Zespół Szkół w Donaborowie, 63-604 Baranów

Województwo zachodniopomorskie
Renata Czachoń, Gimnazjum Nr 15, 70-743 Szczecin
Urszula Banaszak, Polsko-Amerykańskie Szkoły Prywatne, 70-483 Szczecin
Anna Kimak-Cysewska, Zespół Szkół Sportowych w Koszalinie
Monika Kosowska, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Darłowie
Żanetta Petryniak, Szkolne Koło LOP przy SP Nr 20 w Szczecinie
Piotr Pękała, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koszalinie
Halina Szczepaniec, Gimnazjum Nr 27, 71-114 Szczecin

 

Dołącz do newslettera OTOP

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl