Otwieramy zakład produkcji pelletu nad Biebrzą
19 czerwca 2013
Uratowane brzegówki na Podkarpaciu
24 czerwca 2013
Pokaż wszystkie
Światowy Kongres BirdLife International w Kanadzie

Do kanadyjskiej stolicy przyjechali przedstawiciele organizacji partnerskich z ponad 120 krajów, reprezentujący 13 milionów członków i sympatyków BirdLife International. W tym roku odbywający się co 5 lat kongres był połączony z obchodami dwóch ważnych rocznic – 90-leciem powstania Światowej Rady ds. Ochrony Ptaków oraz 20-lecia jej przekształcenia w federację funkcjonującą obecnie. Poza członkami organizacji tworzących BirdLife International, do Kanady zjechali również przedstawiciele świata polityki, instytucji międzynarodowych oraz biznesu. Przybyła m.in. honorowa prezydent federacji, japońska księżna Takamado; sekretarz stanu USA Hank Paulson czy przewodnicząca Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) Julia Marton-Lefevre. 

Każdy kongres stanowił okazję do gruntownej dyskusji na temat wyzwań, przed jakimi stoi ochrona przyrody w kontekście globalnym, a także do wspólnego szukania sposobów rozwiązywania pojawiających się problemów. Jednym z efektów spotkania jest przyjęcie strategii wyznaczającej główne cele i działania do zrealizowania w latach 2014-2020. Zapisy strategii będą realizowane przez 9 globalnych programów, w tym Wspieranie Społeczności Lokalnych, Program ds. Obcych Gatunków Inwazyjnych (skoncentrowany zwłaszcza w regionie Pacyfiku, gdzie zawleczone na wyspy obce gatunki stanowią zagrożenie zarówno dla rodzimych ekosystemów, jak i  często również dla całych lokalnych społeczności). Powstanie również trzecia edycja książki „Sytuacja ptaków na świecie”, podsumowująca naszą obecną wiedzę na temat gatunków żyjących na wszystkich kontynentach i zagrożeń, z jakimi muszą się zmagać. 

OTOP, który jest partnerem BirdLife Ingternational w Polsce, był reprezentowany w Kanadzie przez Martę Kaczyńską – Doradcę Zarządu OTOP ds. Rozwoju Strategicznego i Zarządzania. 

Więcej informacji na temat kongresu (w języku angielskim) na stronie BirdLife International
 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl